Jak jsem přišla k děrovaným brýlím

 

Iva Marešová

 

Jmenuji se Ivanka Marešová a jsem autorkou programu "Jak zlepšit zrak".

Dioptrické brýle mi oční lékař předepsal už v době, kdy jsem byla na základní škole.

Před cca deseti lety jsem začala mít problémy s očima. Denně jsem pracovala deset až dvanáct hodin na počítači. Byla jsem hodně unavená a také mě začaly bolet oči a oblast kolem očí. Drobné svaly kolem očí byly neustále v napětí a nedařilo se mi je dostatečně uvolnit. Neměla jsem podstatné výsledky ani s pomocí očních cviků. Byla jsem také u očního lékaře. Ten mi po vyšetření řekl, že oči jsou v pořádku. Tím byly možnosti lékařské péče vyčerpány. A oči pořád bolely.

Potom jednou kamarád přinesl děrované brýle a půjčil mi je. Nasadila jsem si je a jen tak jsem seděla a rozhlížela jsem se. Asi po pěti minutách jsem zjistila, že napětí a bolesti kolem očí zmizely! Svaly kolem očí se uvolnily a veškeré potíže s očima, které jsem měla po dlouhé měsíce, zmizely. V tu chvíli jsem věděla, že i kdyby děrované brýle uměly jenom toto a nic jiného, že i tak mi stojí za to si je pořídit.

Když jsem si pak děrované brýle koupila a začala jsem je používat, zjistila jsem, že skutečně umí i jiné věci.

Hodně pracuji na počítači. Na blízko vidím dobře, ale mnohahodinová práce u počítače oči velmi zatěžuje. Proto používám děrované brýle, kdykoliv jdu ven, do města, na procházky, a také jako sluneční brýle. Oči si přitom velmi odpočinou. Rovněž si děrované brýle nasadím, když cestuji vlakem nebo autobusem. Většinou strávím každý týden v autobusu nebo v autě jako spolujezdec několik hodin, tak při cestování alespoň cvičím oči pomocí děrovaných brýlí.

Také cvičím oční cviky, ale z časových důvodů se mi to někdy nepodaří každý den. Proto nosím děrované brýle – jako náhradu očních cviků.

Když jsem na procházce a chci si prohlédnout např. detaily na druhé straně údolí řeky, použiji děrované brýle a vidím jasný a zřetelný obraz.

Děrované brýle používám sedm let. Pomáhají mi vyrovnávat obrovské zatížení očí způsobené denním vícehodinovým používáním počítače.

Děrované brýle nakupuji u osvědčeného dodavatele. Kvalita materiálu děrovaných brýlí byla potvrzena atestem č. 472105869 nezávislé laboratoře Institutu pro testování a certifikaci ve Zlíně.

V současné době mám skladem děrované brýle v několika typech ve více barvách. Můžete si je prohlédnout a zakoupit v e-shopu Aloha - zdravý životní styl.