Je možné nahradit oční cviky používáním děrovaných brýlí?

Je možné oční cviky něčím nahradit? To je otázka, kterou jsem si často kladla. Byla jsem tenkrát v situaci, že jsem se celý den nezastavila. Dbala jsem však na to, abych si našla alespoň půlhodinu denně pro sebe na cvičení. Potom už však nebylo jednoduché věnovat dalších cca dvacet minut na cvičení očí. Pořád se mi nějak nedařilo najít si na to čas, třebaže jsem věděla, že cvičit oči je potřeba.

Potom jsem se dostala do fáze, kdy mě oči včetně okolí očí dlouhodobě trvale bolely. Pracovala jsem na počítači cca 10 až 12 hodin denně. To už jsem si čas na oční cviky musela najít. Tak jsem několikrát denně cvičila oči. Vždy alespoň na chvíli. Cvičení však nepomáhalo. Napětí ve svalech bylo tak silné, že se mi nedařilo ho cvičením uvolnit. Cvičení třeba na chvíli pomohlo, ale pak se bolest zase vrátila. Popisovala jsem ten příběh v mém ebooku 9 tipů, jak lépe vidět bez dioptrických brýlí.

Potom se mi dostaly do rukou děrované brýle. Když jsem si je nasadila a chvíli jsem se s nimi rozhlížela po místnosti, najednou jsem zjistila, že bolesti kolem očí zmizely! Také obraz, který jsem viděla přes děrované brýle, byl ostřejší než bez nich.

Bylo mi to jasné. Takové brýle potřebuji!

Tak jsem si je pořídila. A rázem bylo po problému. O bolestech očí jsem v krátké době už ani nevěděla.

Děrované brýle jsem používala co nejčastěji a co nejdéle během dne, kdykoliv to bylo možné. Oči se uvolnily, uklidnily a potom už jsem s nimi neměla žádný problém. Ještě teď jsem nadšená, když si na to vzpomenu.

Nyní se vrátím k otázce z úvodu. Je možné nahradit oční cviky používáním děrovaných brýlí?

Nejdříve se zeptejme sami sebe. Co všechno po svých očích denně požadujeme? Mějme na paměti, že práce na blízko (počítače, mobily, tablety, apod.) představuje pro oči mimořádnou zátěž. Kolik hodin denně nutíme naše oči hledět na blízké předměty? Jestli je to několik hodin denně, je to pro oči extrémní zátěž.

Podívejme se například na vrcholové sportovce. Podávají extrémní výkony, avšak také mají speciální výživu, individuální tréninkový plán a musí ve svém časovém programu počítat také s odpočinkem.

Můžeme se na své oči dívat také jako na takové vrcholové sportovce. Není to jenom o tom, chtít výkony. Důležitá je také odpovídající péče.

Z mé zkušenosti mohu říci, že děrované brýle jsou velkým pomocníkem pro udržování očí v optimální formě. Udělají velký kus práce. Když máme nasazené děrované brýle, tak se oči uvolní, odpočinou si, a potom mohou oční svaly fungovat optimálním způsobem.

Pokud používáme oči běžným způsobem (s převahou vidění na dálku) a nemáme žádné dioptrie, může používání děrovaných brýlí udržet naše oči ve formě po mnoho let.

Pokud však naše oči extrémně zatěžujeme (například prací na počítači, esemeskováním, a podobně), počítejme s tím, že bude potřeba, abychom do svého denního programu zařadili nejen používání děrovaných brýlí, ale několikrát denně také oční cviky.

Další tipy na podporu zraku najdete v mém ebooku 9 tipů, jak lépe vidět bez dioptrických brýlí.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.